Statsbudsjettet for 2021 - innspill til regjeringen
Jernbanealliansen har sendt innspill til samferdselsministerens og regjeringens arbeid med statsbudsjettet for 2021.
Jernbanealliansen har sendt innspill til samferdselsministerens og regjeringens arbeid med statsbudsjettet for 2021.
Jernbanealliansen har sendt innspill til Stortingets behandling av statsbudsjettet for 2020.
Jernbanealliansen har avgitt høringsuttalelse til rapport fra ekspertutvalget om framtidig teknologi og transportinfrastruktur
Jernbanealliansen har sendt brev til Samferdselsdepartementet og Jernbanealliansen med innspill til hvordan myndighetene kan legge bedre til rette for langdistansetog, for å møte økende etterspørsel etter togreiser på lengre distanser.
Revidert statsbudsjett for 2019, som regjeringen la fram i dag, innebærer penger til en støtteordning for gods på bane og økt vedlikehold av jernbanen.
Jernbanealliansen, i samarbeid med Jernbanedirektoratet, arrangerte frokostseminar om jernbane og byutvikling 29. januar, med om lag 90 deltakere.
Jernbanealliansen i samarbeid med Jernbanedirektoratet inviterer til frokostmøte om jernbaneutbygging og byutvikling.
Jernbanealliansen har sendt innspill til Samferdselsdepartementets arbeid med retningslinjer for Nasjonal transportplan 2022–2033, som ventes å komme i desember.
Jernbanealliansen har sendt innspill til Stortingets behandling av Representantforslag 22 S om bærekraftig godsnæring og mer gods på bane.
Jernbanealliansen har sendt innspill til Stortingets behandling av statsbudsjettet for 2019.
Jernbanealliansen har sendt høringsuttalelse til Jernbanedirektoratets forslag til handlingsprogram 2018–2029.
Jernbanealliansen har sendt innspill til Samferdselsdepartementet om støtteordning for gods på bane.